Zapoznanie studenta z wiedzą na temat środowiska naturalnego człowieka, czynników środowiskowych w tym zanieczyszczeń środowiska, a także ochrony środowiska naturalnego.
Forma i kryteria zaliczenia: warunkiem zaliczenia przedmiotu jest aktywne uczestnictwo w zajęciach dydaktycznych oraz uzyskanie pozytywnej oceny z
Kolokwium końcowego. Warunkiem przystąpienia do zaliczenia końcowego jest uzyskanie pozytywnych ocen z kolokwiów cząstkowych oraz przygotowanie pisemnej pracy na temat wcześniej ustalony z prowadzącym moduł kształcenia. Kryteria oceny testu zaliczeniowego: 95-100% - bardzo dobry 94-85% - dobry plus 84-75% - dobry 74-65% - dostateczny plus 64-55% - dostateczny Poniżej 55% - niedostateczny
Forma i kryteria zaliczenia: warunkiem zaliczenia ćwiczeń jest przygotowanie pisemnej pracy na temat wcześniej ustalony z prowadzącym moduł kształcenia.
Student przygotowuje pracę z zakresu środowiska naturalnego człowieka na temat wcześniej ustalony z prowadzącym moduł kształcenia.
Kryteria oceny pisemnej pracy opracowanej przez studenta:
- praca zaliczona: wszystkie czynniki związane ze środowiskiem naturalnym zostały przynajmniej wymienione, a co najmniej 50% z nich zostało opracowanych.
- praca niezaliczona: nie zostały wymienione wszystkie czynniki związane ze środowiskiem naturalnym, opracowano mniej niż 50% z nich.
- Opis sposobu ustalania oceny końcowej z przedmiotu:
Warunkiem zaliczenia przedmiotu (ocena końcowa) jest aktywne uczestnictwo w zajęciach dydaktycznych, uzyskanie pozytywnych ocen z kolokwiów cząstkowych. Warunki zaliczenia przedmiotu ustala kierownik przedmiotu na podstawie Regulaminu studiów ATH i podaje studentom na początku zajęć dydaktycznych z przedmiotu.
Wartość średniej arytmetycznej
z uzyskanych przez studenta ocen
Ocena ostateczna
do 3,24
dostateczny (3,0)
3,25-3,69
dostateczny plus (3,5)
3,70-4,24
dobry (4,0)
4,25-4,5
dobry plus (4,5)
Powyżej 4,5
bardzo dobry (5,0)
- a) literatura podstawowa
- Dobrzańska B, Dobrzański G, Kiełczewski D. Ochrona środowiska przyrodniczego.
Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2008.
- Ekologia. Jej związki z różnymi dziedzinami wiedzy. Wybrane zagadnienia. Pod redakcją
Alicji Kurnatowskiej. Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa-Łódź 1999.
- Kompendium wiedzy o ekologii. Pod redakcją Jana Strzałko i Teresy Mossor-Pietraszewskiej. Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa-Poznań 1999.
- b) literatura uzupełniająca
- Marian Sygit, Zdrowie Publiczne, Wolters Kluwer Polska 2017