Projektowanie systemów pracy II IP-SI7O>PSPracy-II
Ćwiczenia projektowe stanowią rozszerzenie tematów związanych z projektowaniem systemów pracy I i dotyczą opracowania projektu wartościowania stanowisk pracy oraz różnicowania wynagrodzeń w wybranym przedsiębiorstwie produkcyjnym z uwzględnieniem kolejnych etapów postępowania, w tym m.in. klasyfikacji stanowisk, analizy i oceny wymagań pracy, zasad różnicowania stawek płac. Celem zajęć projektowych jest poznanie oraz nabycie praktycznych umiejętności z zakresu pozatechnicznych aspektów systemów produkcyjnych.
W cyklu 2021/2022-Z:
Ćwiczenia projektowe stanowią rozszerzenie tematów związanych z projektowaniem systemów pracy I i dotyczą opracowania projektu wartościowania stanowisk pracy oraz różnicowania wynagrodzeń w wybranym przedsiębiorstwie produkcyjnym z uwzględnieniem kolejnych etapów postępowania, w tym m.in. klasyfikacji stanowisk, analizy wymagań pracy, wyceny punktowej stanowisk, budowy taryfikatora kwalifikacyjnego oraz zasad różnicowania stawek płac. Celem zajęć projektowych jest poznanie oraz nabycie praktycznych umiejętności z zakresu pozatechnicznych aspektów systemów produkcyjnych. |
W cyklu 2022/2023-Z:
Ćwiczenia projektowe stanowią rozszerzenie tematów związanych z projektowaniem systemów pracy I i dotyczą opracowania projektu wartościowania stanowisk pracy oraz różnicowania wynagrodzeń w wybranym przedsiębiorstwie produkcyjnym z uwzględnieniem kolejnych etapów postępowania, w tym m.in. klasyfikacji stanowisk, analizy i oceny wymagań i ciężkości pracy, wyceny punktowej stanowisk, budowy taryfikatora kwalifikacyjnego oraz zasad różnicowania stawek płac. Celem zajęć projektowych jest poznanie oraz nabycie praktycznych umiejętności z zakresu pozatechnicznych aspektów systemów produkcyjnych. |
Koordynatorzy przedmiotu
<b>Ocena końcowa</b>
W cyklu 2022/2023-Z: Ocena końcowa stanowi średnią z dwóch składowych ocen – ocena z kolokwiów (średnia z dwóch kolokwium kontrolnych) oraz oceny projektu (średnia z ocen cząstkowych).
Dopuszcza się realizację zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
Dopuszcza się weryfikację osiągnięcia przez studentów efektów uczenia się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.. | W cyklu 2023/2024-Z: Ocena końcowa stanowi średnią z dwóch składowych ocen – ocena z kolokwiów (średnia z dwóch kolokwium kontrolnych) oraz oceny projektu (średnia z ocen cząstkowych).
Dopuszcza się realizację zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
Dopuszcza się weryfikację osiągnięcia przez studentów efektów uczenia się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. | W cyklu 2024/2025-Z: Ocena końcowa stanowi średnią z dwóch składowych ocen – ocena z kolokwiów (średnia z dwóch kolokwium kontrolnych) oraz oceny projektu (średnia z ocen cząstkowych).
Dopuszcza się realizację zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
Dopuszcza się weryfikację osiągnięcia przez studentów efektów uczenia się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
|
<b>Wymagania wstępne</b>
W cyklu 2022/2023-Z: Przedmiot jest kontynuacją i rozszerzeniem przedmiotu Projektowanie systemów pracy I, w związku z czym warunkiem uczestnictwa jest posiadanie zaliczenia z tego przedmiotu realizowanego na wcześniejszym semestrze studiów. | W cyklu 2023/2024-Z: Przedmiot jest kontynuacją i rozszerzeniem przedmiotu Projektowanie systemów pracy I, w związku z czym warunkiem uczestnictwa jest posiadanie zaliczenia z tego przedmiotu realizowanego na wcześniejszym semestrze studiów. | W cyklu 2024/2025-Z: Przedmiot jest kontynuacją i rozszerzeniem przedmiotu Projektowanie systemów pracy I, w związku z czym warunkiem uczestnictwa jest posiadanie zaliczenia z tego przedmiotu realizowanego na wcześniejszym semestrze studiów.
|
<b>Literatura podstawowa</b>
W cyklu 2022/2023-Z: -Baron-Puda M.: Systemy motywowania. Wartościowanie pracy i różnicowanie wynagrodzeń pracowników produkcyjnych. Wydawnictwo ATH, Bielsko-Biała 2015 | W cyklu 2023/2024-Z: -Baron-Puda M.: Systemy motywowania. Wartościowanie pracy i różnicowanie wynagrodzeń pracowników produkcyjnych. Wydawnictwo ATH, Bielsko-Biała 2015 | W cyklu 2024/2025-Z: |
<b>Literatura uzupełniająca</b>
W cyklu 2022/2023-Z: -Juchnowicz M. (i in.), Sprawiedliwe wynagradzanie pracowników z perspektywy prawnej, społecznej i zarządczej. PTE, Warszawa 2020
-Oleksyn T.: Zarządzanie zasobami ludzkimi w organizacji. Wolters Kluwer, Warszwa 2017
| W cyklu 2023/2024-Z: -Juchnowicz M. (i in.), Sprawiedliwe wynagradzanie pracowników z perspektywy prawnej, społecznej i zarządczej. PTE, Warszawa 2020
-Oleksyn T.: Zarządzanie zasobami ludzkimi w organizacji. Wolters Kluwer, Warszwa 2017 | W cyklu 2024/2025-Z: |
<b>Inne informacje</b>
Efekty kształcenia
Wiedza
Posiada wiedzę z zakresu metod i narzędzi projektowania i kształtowania systemów pracy.
Powiązane efekty kierunkowe:
ZIP1A_W13, ZIP1A_W14
Metody weryfikacji:
Kolokwium
Umiejętności
Potrafi dokonać analizy i oceny pozatechnicznych aspektów procesów produkcyjnych wspomagających prace organizatorskie inżyniera produkcji.
Powiązane efekty kierunkowe:
ZIP1A_U12, ZIP1A_U23
Metody weryfikacji:
Przygotowanie projektu
Kompetencje społeczne
Ma świadomość ważności wpływu czynników pozatechnicznych na funkcjonowanie systemów produkcyjnych, a także odpowiedzialność za podejmowane decyzje.
Powiązane efekty kierunkowe:
ZIP1A_K02
Metody weryfikacji:
Kolokwium