Napędy i programowanie robotów AR-SI7O>NiPR
Zapoznanie się z bezpieczeństwem pracy z robota przemysłowego. Poznanie zasad bezpiecznej pracy w trybie ręcznym i w trybie automatycznym, poznanie zasad bezpieczeństwa podczas programowania, Zapoznanie się z podstawową budowa robota od strony mechanicznej - rodzaje napędów, stopnie swobody, układy współrzędnych. Budowa robota strona elektryczna - podłączenie do sterowania, budowa szafy sterowniczej, komunikacja ze sterowaniem. Teach pendant - konsola operatora, obsługa podstawowych funkcji, opis podstawowych opcji dostępnych w menu. Układ wejść i wyjść robota, podstawowe informacje, konfiguracja, komunikacja ze sterownikiem i peryferiami. Kalibracja robota. Nabycie umiejętności wyznaczenia układu współrzędnych narzędzia za pomocą dostępnych metod wyznaczania TCP (Tools Center Point), przykłady poprawnego wyznaczenia układu współrzędnych narzędzia. Opis programowania robotów, struktura programu, Typy ruchów, punktów. Peryferia robota. Wykonywanie podstawowych ruchów robota. Podstawowe metody programowania. Ćwiczenia praktyczne na robotach: Fanuc, Kawasaki, Epson.
Koordynatorzy przedmiotu
W cyklu 2021/2022-L: | W cyklu 2021/2022-Z: | W cyklu 2022/2023-L: | W cyklu 2023/2024-L: |
<b>Ocena końcowa</b>
W cyklu 2021/2022-L: Przedmiot kończy się zaliczeniem. Ocena zaliczeniowa z wykładu obliczana jest na podstawie ocen z testów przeprowadzonych na wykładzie. Ocena zaliczeniowa z laboratorium wystawiana jest na podstawie ocen cząstkowych z realizacji poszczególnych ćwiczeń. Ocena końcowa wyznaczana jest na podstawie średniej ważonej.
Ocena końcowa= 1/3 *(Zw)+ 2/3 *(Zl); Zw- zaliczenie wykładu; Zl- zaliczenie laboratorium.
| W cyklu 2022/2023-L: Przedmiot kończy się zaliczeniem. Ocena zaliczeniowa z wykładu obliczana jest na podstawie ocen z testów przeprowadzonych na wykładzie. Ocena zaliczeniowa z laboratorium wystawiana jest na podstawie ocen cząstkowych z realizacji poszczególnych ćwiczeń. Ocena końcowa wyznaczana jest na podstawie średniej ważonej.
Ocena końcowa= 1/3 *(Zw)+ 2/3 *(Zl); Zw- zaliczenie wykładu; Zl- zaliczenie laboratorium.
| W cyklu 2023/2024-L: Przedmiot kończy się zaliczeniem. Ocena zaliczeniowa z wykładu obliczana jest na podstawie ocen z kolokwiów. Ocena zaliczeniowa z laboratorium wystawiana jest na podstawie ocen cząstkowych z realizacji poszczególnych ćwiczeń. Ocena końcowa wyznaczana jest na podstawie średniej ważonej. Ocena końcowa= 1/3 *(Zw)+ 2/3 *(Zl); Zw- zaliczenie wykładu; Zl- zaliczenie laboratorium.
|